Uzmanımıza Danışın

Kapsamlı Değerlendirme

Randevu Alın

Dil ve Konuşma Terapisti

Randevu Formu

Adınız Soyadınız

Eposta Adresiniz

Telefon Numaranız

Sorunuz

Dil ve Konuşma Terapisti Kimdir?

Dil ve konuşma terapisti yasal tanımı gereği “bireylerin ses, dil ve konuşma bozukluklarının önlenmesi için çalışmalar yapan ve ilgili uzman tabip tarafından teşhisi konulmuş yutkunma dil ve konuşma bozukluklarının rehabilitasyonunu sağlayan sağlık meslek mensubudur.”

Dil ve Konuşma Terapistinin hizmet alanlarından bazıları;

Ülkemizde kendisini dil ve konuşma terapisti olarak tanıtan ancak 2013 yılına kadar bu alanda uzman yetiştiren tek okul olan Anadolu Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapistliği Yüksek Lisans/Doktora Bölümlerini bitirmemiş, pek çok “sözde terapist” bulunmaktadır. Bu kişiler ne bilgi ne de yetkinlik bakımından bu alanda hizmet verme hakkına sahip olmamakla birlikte insanların emeğini ve parasını sömürmek pahasına alandaki çalışmalarını sürdürmektedirler. Temennimiz hizmet alacağınız kişi ve kurumları seçerken seçiminizi DİLKOM mezunu terapistler arasından yaparak doğru kaynaktan yardım alabilmenizdir.
 
 
 
 
 
 

Dil ve Konuşma Terapistlerimiz

Çağdaş Karsan, Uz. Dil ve Konuşma Terapisti
İLETİŞİM

Çalışma Saatleri
Salı-Cumartesi 09:00-18:30

T: +90 (212) 356 77 11
A: Balmumcu Mh. Barbaros Bulvarı Manolya Ap. No:50 D:5 – BEŞİKTAŞ / İSTANBUL
Telifhakkı © 2014 RETORYA DİL KONUŞMA ve GELİŞİM MERKEZİ
aksan terapisi, artikulasyon terapisi, diksiyon egitimi, dil gecikmesi, dil terapisi, dil ve konusma terapisi, kekemelik tedavisi, kekemelik terapisi, konusma bozuklugu, konusma terapisi, ses bozukluklari, ses terapisi, sesletim terapisi